Plantacja Konopi MARYA w Kryształowicach.   Nasza pasja: Jesteśmy w bliskości, tworzymy w miłości, żyjemy w jakości!

Plantacja Konopi MARYA

Kryształowice

Witajcie Kochani! To wyjątkowa propozycja. Wolontariat na plantacji konopi. Może spełni wasze marzenie albo potrzebę bliskości z Naturą. Może chcesz doświadczyć spotkania z tą święta rośliną, konopiami w naturze. Być może chcesz poznać naszą plantacje lub nas. Może to jeszcze coś innego.

Zapraszam na spotkanie w ramach wolontariatu na legalnej plantacji w Kryształowicach pod górą Śleżą/Sobótka koło Wrocławia. Tak, uprawiamy tu konopie. Więc jest sporo pracy w polu – można doświadczyć bliskości hektarowego łanu konopi. Można doświadczyć też spotkania z konopiami w różnych jej stadiach wzrostu lub przy jej przetwórstwie. Zawsze jest kilka odmian konopi, nowe pomysły do zrealizowania na zapleczu i kolejne działania sezonowe. Można się dużo dowiedzieć o praktyce uprawy konopi, czego nie ma w Internecie. No i to magiczne miejsce! Zaplecze plantacji jest położone na łące otoczonej drzewami. Z trzech stron otacza nas las, a czwarta graniczy z polami. Spokój i odludzie. Prawie dzicz 😉

Wolontariat na plantacji konopi

Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie [Wolontariat Wikipedia]. Wolontariusz to więc osoba, która dobrowolnie i bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz wybranej społeczności lub idei. Centrum Wolontariatu definiuje „wolontariat” jako działalność podejmowaną na rzecz innych, również zwracając uwagę na wykraczanie poza więzy rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

U nas jest jednak trochę inaczej, w sensie – chyba nawet można powiedzieć – lepiej 😉 szybko nawiązują się więzy, o których wspominają. Przebywanie w naturze, wspólna praca i wspólna pasja powoduje, iż po kilku godzinach trudno powiedzieć, czy jesteśmy jeszcze przyjaciele czy już rodzina. Konopna rodzina na pewno 😉 I na pewno wykraczamy poza wszelkie więzy bo łączy nas miłość. Może tylko miłość do konopi, a może więcej. Zależy kto na ile serce potrafi otworzyć.

No właśnie, z tego serca, płynie zaproszenie do zaangażowania się w rozwój rynku konopnego w Polsce. Poprzez pracę u nas na Plantacji Konopi w Kryształowicach. Lub w każdy inny sposób, jest całe pole możliwości. Jednak jeśli do nas masz blisko, bez względu na to o jakim wymiarze myślimy, przyjedź do Kryształowic.

Jak można podjąć wolontariat na plantacji

Szczegóły z każdym do omówienia. Najłatwiej dojeżdżać z Wrocławia. Ale czasem (zaznaczam – czasem) jest możliwość nocowania na Plantacji. Zwałaszcza jak ktoś chce przyjechać z daleka to trzeba coś zorganizować. Od początku tworzymy zaplecze aby przyjmować gości i pracować w sprzyjających rozwojowi warunkach. Można skorzystać z kuchni, mamy namiot “restauracyjny” i kontenery socjalne. Są to jednak w niektórych płaszczyznach warunki nadal biwakowo-sezonowe. Albo jak na openerze 😉 Ale dzięki temu można się poczuć bliskość z Naturą, spokój, wyciszenie, nabrać energii.

Sugeruje przyjechać na 1 dzień na próbę i wtedy wspólnie zdecydujemy w jaki sposób możesz zrealizować swoją potrzebę pracy na plantacji. Po takim dniu będziesz wiedzieć czy to jest to czego szukasz. Czy Ci się podoba, czy widzisz korzyści dla siebie, czy praca nie jest ponad Twoje siły, albo za lekka, itd. Z naszej strony też na koniec dnia znamy odpowiedź czy Twoje działania przynoszą oczekiwane rezultaty.

A może wystarczy taki jeden dzień, w końcu nie każdy ma więcej wolnego czasu niż sobotę. Choć byli już tacy, z dużego miasta, którzy urlop spędzali pracując z nami. Każdy sposób jest dobry aby zrobić coś dla swojego zdrowia. Na pewno dla zdrowia możesz próbować wszystkiego co robimy z konopi.

Taka praca to przygoda życia

Ważne też jest na ile każdy na plantacji jest samodzielny. Trzeba pamiętać, że mówimy o pracy, zapraszamy do wspólnej pracy, a nie na biwak. Dlatego warto mieć na uwadze, że nie jesteśmy w stanie opiekować się kimś kiedy sami pracujemy. Jeśli potrafisz zadbać o siebie, to na pewno ucieszy Cię przygotowane wsparcie dla wszystkich pracujących.
To czyni atmosferę wręcz sielankową, bo przecież praca powinna przebiegać w radości. U nas nic nie musi, raczej może, więc jeśli czujesz, że to zaproszenie z Tobą rezonuje – odezwij się do nas, wyślij zgłoszenie
FORMULARZ DLA ZAINTERESOWANYCH WOLONTARIATEM NA PLANTACJI KONOPI >>

Proszę udostępnij to ogłoszenie na swoim profilu Facebooka jeśli masz przeczucie, że spodoba się komuś z Twoich znajomych. Może też w ten sposób przyjedziesz w ekipie 😉

Pin It on Pinterest

Share This