Plantacja Konopi MARYA w Kryształowicach.   Nasza pasja: Jesteśmy w bliskości, tworzymy w miłości, żyjemy w jakości!

Plantacja Konopi MARYA

Kryształowice

Chcę zacząć od bardzo ważnej sprawy, na którą mało się zwraca uwagę kupując produkty konopne w sklepach i na Allegro. Czy konopie są wolne od metali ciężkich i środków chemicznych. Mało tego! Czy sprawdza ktoś badania czystości gleby, na której rosną rośliny, które trafiają do przemysłu spożywczego?

Mało kto bada glebę na obecność metali ciężkich

Wiem, bo odwiedzam różne uprawy u innych rolników, nie tylko konopnych. Właściwie to o ile badanie gleby nie jest wymagane jakimiś przepisami albo potrzebne do wniosku o dofinansowanie upraw, to rolnicy nie widzą sensu wydawać na nie pieniędzy. Bo to sporo kosztuje, a on przecież wie jak uprawia, więc po co mu papier. Za to rolnicy ekologiczni, uczciwie dbający o jakość, często mają takie badania. My to zrobiliśmy dla pewności i spokoju. Dla siebie i dla konsumentów naszych produktów. Dla zdrowia!
Nasza gleba jest czysta

Wyniki potwierdziły czystość naszego pola

Badanie które miało ujawnić metale, w tym Chrom, Nikiel, Kadm, Ołów i Cynk wykazało ich obecność równą ZERO, lub w śladowych ilościach podobnych do występowania w otaczającej nas atmosferze.
Dla porównania podaję przepisane ze strony STAN ZANIECZYSZCZENIA GLEB METALAMI CIĘŻKIMI graniczne zawartości metali ciężkich w mg/kg dla gleb uprawnych.
Chrom 50
Nikiel 50
Kadm 1
Ołów 70
Cynk 100
Jak z tego wynika dla przykładu – graniczna zawartość kadmu w glebie uważana przez Normy za bezpieczną wynosi 1. Średnia zawartość kadmu w glebach Polski wynosi 0,2 mg/kg, a więc tyle jest średnio. A u nas kadmu nie ma nic! Cynk może być do 100, a u nas jest 0,13! I tak dalej podobnie, wszystko najczyściej jak to możliwe.

Prawdopodobnie wielokrotne przedplony z gorczycy białej, która ma właściwości oczyszczające glebę tak pięknie ją wyczyściły. Same konopie też mają właściwości oczyszczające i regenerujące glebę, więc można przypuszczać, że po każdym roku będzie jeszcze lepiej. W końcu my nie stosujemy nic co miałoby ją zanieczyścić. Więc jest i będzie czysta.

Raport z badań czystości gleby od metali ciężkich

FOTO Raportu

Badanie gleby od metali ciezkich Plantacja Krysztalowice 2020

Badanie gleby od metali ciezkich Plantacja Krysztalowice 2020

Raport badawczy zawartości metali ciężkich wg normy Norma PN-EN 13806:2003 w glebie plantacji konopi MARYA w Kryształowicach.
Informacja dla czytających raport, iż jednostka miary to nie jest procent na metr, czy gramy z kilograma, tylko miligramy na gram.

Pin It on Pinterest

Share This