Plantacja Konopi MARYA w Kryształowicach.   Nasza pasja: Jesteśmy w bliskości, tworzymy w miłości, żyjemy w jakości!

Plantacja Konopi MARYA

Kryształowice

Co można wnieść w przestrzeń festiwalu mówiąc o uprawie konopi?
Mało kto z wolnych, świadomych ludzi nie słyszał o Stacji Wolimierz i jej festiwalach. Potencjał i klimat tego miejsca inspirowana jest słowami Henryka Wańka:
„Inna przestrzeń otwiera się przed nami, gdy jakimś miejscom zaczynamy przypisywać szczególne znaczenie. Gdy sztuka unosi nas ponad obiegową zwyczajność. Gdy do powszedniości dodajemy element odświętny. Gdy czcząc naszą, ludzką przestrzeń wzbogacamy ją o wymiar niezwykły”.

Moje wrażenia po prowadzeniu warsztatu w Wolimierzu

Ze zdziwieniem zobaczyłem jak małe literki na ręczne porysowanym kartonie wielkości A3 obok barowego okienka próbują stać się informacją dla ponad tysięcznej społeczności festiwalowej. Kto miał wątpliwości, że cokolwiek zostanie dostrzeżone – poświęcał czas na radzenie sobie z obiekcjami. Kto miał zaufanie, że w Wolimierzu wszystko odbywa się dokładnie takie jak może się odbyć – spokojnie patrzył innym w oczy radośnie spacerując po festiwalowym miasteczku. Dla mnie, ex speca od promocji… szkoda gadać, pozostało tylko zaufać.

Usiadłem przy ognisku, postawiłem tabliczkę „Plantacja MARYA” i w duchu rzekłem – niech się dzieje. W ciągu kilku minut zebrała się spora grupka osób. Kolejne przybywały już po rozpoczęciu. Cudowni ludzie usiedli razem w kręgu, okazało się, że każdemu przydało się usłyszeć o uczuciach, intencjach, energiach i jakości życia , i oczywiście o uprawie konopi, bo to daje spektrum wiedzy, uzupełniając wiedzę techniczną i rolniczą. Najwięcej było chyba o miłości i pokorze, oczywiście o uprawie konopi. Ten warsztat-wykład-opowieść o tym dlaczego założyłem plantację, dlaczego konopie i jakie mi to daje możliwości życia poza toksycznym miejskim systemem, był pierwszym takim wieszczeniem na mojej konopnej ścieżce. Jednak to kolejny krok w uświadomieniu sobie celu w działaniu jako aktywista ruchu konopnego.

Grono słuchaczy było zróżnicowane. Było kilka osób marzących o swoich uprawach, byli fani konopi aby zaspokoić swoje chęci poznawcze i osoby, zainteresowane konopiami w kuchni, leczeniu i zastosowaniu w innych obszarach. Żywa opowieść, z pikantnymi szczegółami wciągnęła do reszty nas tak, że zapomnieliśmy o czasie. Dla wielu osób był to początek nowej przygody. Kilka osób umówiło się na przyjazd do nas na plantację oraz na doradztwo w zakresie zakładania własnych upraw.

Zapraszam na kolejne warsztaty i na plantację 🙏💚

Warsztat o uprawie konopi w Wolimierzu

Warsztat o uprawie konopi w Wolimierzu

O życiu, czy o uprawie konopi?

Archiwum – w taki sposób zapraszałem na Festiwal i mój wykład.

Serdecznie zapraszam na mój pierwszy warsztat pt. „Plantacja konopi jako sposób na życie – można się zakochać”, który odbędzie się w sobotę 18.07 o godz. 11 na Festiwalu Stacja Wolimierz. Po doświadczeniach z indywidualnej pracy z rolnikami i osobami zainteresowanymi uprawą konopi dojrzałem aby zrobić to w formie bardziej publicznej. Owszem trochę tremy mam, ale przecież będę mówić z miłości, z miłością, i o miłości w dodatku do Maryi więc opatrzność na pewno obdarzy nas mocą! ❤

Opowieść o tej relacji z konopiami plotę w historię mojego procesu wyjścia z miasta i zostania rolnikiem konopnym więc doświadczycie spektrum tematu, a jak ktoś będzie miał techniczne pytania o uprawie konopi – jak zarejestrować plantację, gdzie kupić nasiona, jak siać i uprawiać – odpowiem, dając nawet namiary na osoby, które pomogą w konkretnych tematach. No więc jeśli chcesz wiedzy o uprawie konopi, albo po prostu posłuchać wyjątkowej opowieści o przygodzie z konopiami w Polsce – zapraszam do Wolimierza!
Dariusz Młynek Młynarczyk (wiedźmin, rolnik konopny)
Więcej o festiwalu:
https://www.facebook.com/StacjaWolimierz

 

Pin It on Pinterest

Share This