Plantacja Konopi MARYA w Kryształowicach.   Nasza pasja: Jesteśmy w bliskości, tworzymy w miłości, żyjemy w jakości!

Plantacja Konopi MARYA

Kryształowice

Motywacją do napisania tego artykułu, w którym opisuję obserwacje z moich osobistych doświadczeń, jest dzielenie się wiedzą o możliwościach terapeutycznych jakie niesie korzystanie z konopi zawierających Cannabigerol czyli CBG. Bo takie zauważyłem, zarówno stosując samemu, jak i zbierając relacje od rodziny, znajomych i klientów.

Z racji wielu lat ograniczenia społeczeństwu dostępu do konopi, jest wciąż niewystarczająco wiedzy, aby mieć we wszystkim jednoznaczne wskazania do stosowania substancji z konopi w celach zdrowotnych. Tym bardziej mało wiedzy jest o CBG, które stoi w cieniu mody na CBD i przyzwyczajenia do kojarzenia konopi tylko THC. Jednak uważam, że nadejdzie jeszcze czas kiedy o CBG zrobi się głośno. Możę już to następuje. Z racji coraz większej dostępności konopi, możliwości przetwarzania i używania, możemy już łatwo sięgać po różne stężenia CBG praktycznie na wszelkie możliwe sposoby. Jedzenie, palenie, vaporyzowanie, przyjmowanie meceratów, olejków i past ekstraktów. Zarówno my wszyscy poszukując dobrostanu dla swojego zdrowia, jak i świat nauki, ekperymentujemy z różnymi formami przyjmowania konopi. Ja też. Próbowałem praktycznie wszystkich sposobów, a najczęściej przyjmuję zgodnie z moimi preferencjami. Kiedy mogę to jem świeże konopie, to jest prawdziwe full spectrum! A poza tym głównie w formie olejków.

Dlaczego i kiedy stosuję olejki CBG

Opiszę praktyczne sytuacje, w których stosuję olejek CBG. Dlatego olejek, bo nie przyzwyczaiłem się do palenia suszu CBG, ani do używania vaporyzatora. Przyjmowanie olejku jest dla mnie najwygodniejsze. Po prostu noszę go w kieszeni albo saszetce, kiedy ją mam. W aucie mam drugi. Owszem, mam takie możliwości, więc pozwalam sobie na więcej. Ale też potrzeby, kierują takimi decyzjami, aby przykładowo trzymać drugi olejek w aucie czy gdzieś gdzie bywa niezbędny.

Dla mnie jazda autem, zwłaszcza na długich dystansach, jest czasem uciążliwa. Można powiedzieć – zależy od dnia, ale wieczorem lub w nocy prawie zawsze. Albo kiedy jadę ponad godzinę, lub w deszcz, to zanim nauczyłem się korzystać z olejku CBG, bywało trudno. Mam swoje latka, trochę wypadków i przeżyć, i już potrzebuję większego skupienia, aby dobrze prowadzić auto w trudnych warunkach. Może miewasz tak, to łatwiej Ci zrozumieć. Jeszcze 3 lata temu śmigałem jak zawodowiec! Ale jak widać, zawodowiec w wieku przedemerytalnym, to już nie ten zawodowiec u progu kariery 😉 Za to po 3-4 kroplach olejku w stężeniu 5%CBG przychodzi takie miłe skupienie, jasność w decyzjach, płynność w ruchach, spokój. Ale taki spokój w pewności i działaniu. Nie taki spokój jak po CBD, które potrafi usypiać czy relaksuje tak, że chciałby się wyłączyć i odpłynąć w marzenia. W aucie potrzebna jest energia i świadomość, i tak aktywizuje się moje ciało po CBG.

Również pod względem pomiaru efektów, obserwowanie skutków w kontekście konkretnych stężeń i ilości przyjętego olejku daje mi rozeznanie. Umożliwia to podejmowanie decyji terapeutycznych, czy po prostu abym dla siebie wiedział, kiedy, ile, czego przyjąć, aby wywołąć pożądany efekt. Przykładowo częstą sytuacją, w której sięgam po kilka kropel CBG, jest pogorszenie warunków atmosferycznych. I takich sytuacji wyróżniam przynajmniej kilka innych, bo inaczej się czuję, a to warunkuje decyzję co, i jak mam sobie zaaplikować.

Na przykład kiedy w ciągu krótkiego czasu następuje znaczne pogorszenie pogody. Było słońce, a nadciągają coraz gęstrze chmury, aż ściemnia się. Zanim spadnie deszcz, ciśnienie spada gwałtownie i w głowie pojawia się dyskmfort. Oczy się mrużą i zamykają jak senne, robić już nic się nie chce, i trudno zebrać myśli. A przecież to dzień, czas pracy, trzeba się ogarnąć. Dawniej w takiej chwili sięgałem po kawę. A znią w ciele pojwaiały się kolejne toksyny, a więc czasem obudziła, a czasem nic lepiej, tylko jeszcze doszło odczucie zgagi i nudność w żoładku. Teraz wystarczy, że wezmę CBG. Ile kropel to zależy od tego jak mocno wytrąciła mnie z równowagi ta zmiana w pogodzie. Kiedy niemal ocieram się o ból głowy, wezmę 6-8 kropel, kiedy czuję tylko lekką niechęć do dalszej pracy, biorę 4-6 kropel. Znów mówię o stężeniu 5% CBG, bo takiego używam stale. Ktoś to ma stężenie 10%, ma rozumieć, że jego olejku wziąłbym o połowę krople mniej, bo 1 kropla 10% to jak 2 krople 5%. (więcej: o przeliczaniu i dawkowaniu olejków)

O jakich skutkach mówimy najczęściej przy stosowaniu olejków CBG

Wyraźne efekty po przyjęciu CBG, jak relecjonują inni użytkownicy, to poczucie jasności umysłu, pozwalające skupić się na zadaniach. W spokoju, czyli bez ekscytacji. Często jest ten efekt porównywany do znajomego samopoczucia dla użytkowników substancji aktywnych zawartych w Yerba Mate, czy innych adaptogenów zawartych w ziołach rosnących w Południowej Ameryce czy Chinach. Spokój, skupienie, energia, ochota do działania, to najczęściej używane słowa w opisywaniu doraźnych odczuć pojawiających się już nawet w kilka minut. Najbardziej dominującym uczuciem, które pojawia się po waporyzacji lub paleniu CBG, jest natychmiastowa relaksacja przy zachowaniu sprawności i chęci do działania. Po przyjęciu kropel z CBG, odczucie relaksacji w ciele nie staje się domunujące, bo dająca się zauważyć jasność umysłu staje się zauważalna bardziej. Do tego stopnia, że czaseem, zwłaszcza na początku przyjmowania olejku CBG, jest zastanawiająca, a nawet fascynująca. I przynosi dużo zadowolenia. Kiedy zauważy się jak łatwo wykonuje się pracę, jak elokwentnie i lekko się rozmawia lub załatwia sprawy, to zastanowi się też człowiek zapewne, jak to może sobie poprawić jakość życia stosując odpowiednie zioła i naturalne substancje.

Koncentracja, rozumienie i uczenie się po CBG

Stan skupienia i uczenie się po CBG to na prawdę przyjemność. Ja przyzwyczaiłem się do słuchania podkastów naukowych po CBG. Wtedy biorę na prawdę malutko, 2-3 krople. Wystarcza aby odpalić lepsze funkcjonowanie umysłu i skupienie na ok 2 godziny. Badania mówią, że same kanninoidy podane dośluzówkowo, a więc pod język, działają w ciele między 4 a 6 godzin. Ale ja mówię o mojej subiektywnej odczuwalności stanu skupienia umysłu. Po 3 kroplach, zazwyczaj ok 2 godzin obserwuję, że umysł mi śmiga wyostrzony jak żyleta. Wtedy łatwo mi zrozumieć najbardziej naukowe wywody, np. o działaniu neuronów i synaps sieci neuronowej. Wspominam o tym, bo właśnie na nie wpływa CBG i stąd się bierze ten stan skupienia. Z tych walorów stosowania CBG korzysta coraz więcej osób uczacych się lub pracujących umysłowo. Znam historię biura księgowego, którego wszyscy pracownicy wraz z szefostwem cały sezon wypełniania PIT-ów suplementowali się olejkami CBG. Podobne opowieści maturzystów i studentów, i najbardziej emocjonujące relacje zachwyconych osób, które w pracy przechodzą egzaminy związane z nominacją czy podwyższaniem kwalifikacji. Tu dochodzi większy stres związany z wiekiem, z oceną w miejscu pracy czy bezpieczeństwem finansowym. Więc mają poczucie większego wyzwania, stąd zadowolenie jest większe. A CBG sprawdza się w takich sytuacjach doskonale.

Kolejne sytuacje, o których dobrze wiedzieć jak strosować olejek CBG to: Depresja, strach, stres, stany obniżonego nastroju

Pin It on Pinterest

Share This